czwartek, 19 stycznia 2017

,,Mała dorosła''

Witajcie w 2017 roku ! U mnie właśnie trwają ferie zimowe. Przyda się ten czas odpoczynku przed tym wszystkim co mnie czeka w przyszłych miesiącach. 
😱Matura  ! 😱
         Tutaj opowiem Wam historię, podobno najlepiej się uczyć na cudzych błędach i doświadczeniach, więc może ten post będzie pomocny również dla Was. Kilka lat temu nie odrobienie pracy domowej to było dla mnie coś nie do pomyślenia. Jedynki prawie u mnie nie istniały. Przyszedł taki moment w moim życiu, że uświadomiłam sobie że oceny i nauka to nie wszystko. Jeżeli brak najważniejszego - czyli zdrowia - to wtedy tracimy wszystko. Ten kto tego nie przeżył (oczywiście nikomu tego nie życzę ), nie zrozumie.  Ja sama zrozumiałam dopiero w wieku 12 lat, gdy bardzo bliska mi osoba ciężko zachorowała. Było to wtedy maleńkie dziecko, a widok dziecka w szpitalu jest najgorszy. Musiałam szybciej dorosnąć i być taką ,,małą dorosłą'' . Jak myślicie, co wtedy się liczyło ?! Na pewno nie osiągnięcia, oceny czy nauka,  po prostu życie drugiej osoby. Nie wspominam dobrze tamtego czasu, ale wszystko zdarza się po coś ! Dlatego jeżeli macie w tym roku egzaminy, zaliczenia lub tak jak ja maturę to przemyślcie, czy to tak naprawdę są duże problemy. Nie przekładajcie nauki ponad wszystko bo nie warto. Nie pomyślcie teraz że karzę Wam się nie uczyć, po prostu miejcie do tego większy dystans. Ja się tego nauczyłam i moi rodzice również ponieważ kiedy mówię że dostałam 1, zawsze odpowiadają - ,,najważniejsze żebyś była zdrowa ''. 

Wielu ludzi traktuje maturę jako egzamin dojrzałości, najważniejszy w  życiu od którego wszystko zależy, a naukę jako najważniejszą rzecz. Owszem zależy wiele ale na pewno nie wszystko, a najważniejsze egzaminy dojrzałości mamy przez całe życie. 

W 2017 roku życzę Wam duuuużo zdrowia, braku problemów , radości z życia, nawet z tych najmniejszych rzeczy które nas w życiu spotkają !  💋💋  
Co do osoby z mojej historii jest zdrowa, pełna energii, już kilka razy pojawiła się na zdjęciach na moim blogu. 
Ostatnio mam też małe problemy ze zdrowiem więc jeżeli posty nie będą się pojawiały regularnie to wybaczcie. ✋

Co sądzicie o moim podejściu do nauki ? - Czekam na komentarze ! 

17 komentarzy:

 1. Nauka jest ważna, ale najważniejsze jest dobro drugiej osoby :)
  Fajne zdjęcia :)

  https://fasionsstyle.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się z Tobą :) W życiu są rzeczy ważne i ważniejsze. Co nam po wszystkim, po dobrych wynikach w nauce jeśli nie mamy zdrowia?

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja właśnie pisze mature w tym roku trochę się boje
  obserwujemy?
  http://paolciapolcia16.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Zazdroszczę Ci, że Twoi rodzice mają takie podejście, moi takiego nie mają. Moim zdaniem mimo wszystko ten stres przed egzaminami jest ważny tak jak sama nauka, bo mimo wszystko od tego zależy jak będzie wyglądała nasza przyszłość. To prawda zdrowie jest najważniejsze, ale nauka też jest ważna ;)
  http://my-natalias-place.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Uważam że słusznie piszesz.
  Sama w wieku 11 lat ciężko zachorpwałam, trafiłam na 2 miesiące do szpitala i moje życie legło w gruzach.
  Okazało się że muszę zakończyć naukę w mojej kochanej szkole baletowej.
  Ale wiesz co? Nie cofnęłabym czasu bo dużo się nauczyłam przez to :)
  Zapraszam na mojego bloga

  OdpowiedzUsuń
 6. Zgadzam się z Tobą, że nauka to nie wszystko. Zdrowie jest najważniejsze. Poza tym wyniki w szkole nie świadczą o wartości człowieka. Cudne zdjęcia ;)

  neversaynever171.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Może kiedyś się tego nauczę. Mam strasznego bzika na punkcie szkoły. Może to przez rodziców, nie mam pojęcia, ale zawsze chcę mi się płakać gdy dostane ocenę, która mnie nie satysfakcjonuje. świetne zdjęcia!

  https://weruczyta.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. masz bardzo dobre podejście do nauki, ale też do życia. Oceny to czasem nie najważniejsza sprawa. liczy się zdrowie, rodzina i pewnie znajdzie się jeszcze kilka innych ważniejszych wartości. nawet wczoraj jakoś o tym głębiej myślałam, ja się czasami zamartwiam ocenami a są osoby, które mają bardzo poważne zmartwienia
  jesteście przeurocze

  magdawiglusz.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam takie samo podejście do nauki - szkoła jest ważna , lecz są pewne rzeczy które liczą się bardziej :) Urocza sesyjka :)

  http://zwyczajnaminika.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja niestety przywiązuje sporą wagę do szkoły, a czasami nawet za dużą...
  Faje zdjęcia ;d

  Zapraszam :
  unnormall.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Śliczne zdjęcia i świetny pomysł ^^ Według mnie nauka jest ważna, ale nie najważniejsza :) Zgadzam się w 100% z tym, że zdrowie jest ważniejsze ^^ Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 12. Moje podejście jest takie samo... Chociaż u mnie często nawet pasje czy przyjemności są ważniejsze od szkoły, haha :)
  paulan-official-blog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 13. Nauka jest ważna, ale nie najważniejsza :)
  Piękne zdjęcia!
  Pozdrawiam!

  Zapraszam do obserwacji i komentowania :)

  lublins.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 14. Ale słodka mała modelka! Wspólczuję Ci tego co musiałaś przeżyc w przeszłości. Powiem szczerze, że ja za to nigdy nie przejmowałam sie maturą i do dziś do niej nie podeszłam. I zyję calkiem nieźle, świat mi się przez to nie zawalił :)
  Pozdrawiam i zapraszam! ♥
  http://marianna-pisze.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 15. Dla mnie w życiu ważne jest ustalenie sobie hierarchii wartości. Nauka znajduje się u mnie gdzieś na końcu piramidy. Podstawą mojego życia jest moja rodzina i przyjaciele. To im poświęcam najwięcej czasu. Nie mówię o tym, żeby całkowicie porzucić naukę. Chodzi o to, żeby ustalić sobie system najważniejszych wartości. Świetny, mądry post. Modelka przesłodka. <3
  Mój blog - zerkniesz?

  OdpowiedzUsuń
 16. Śliczne zdjęcia ♥ Będę częściej zaglądała
  Zapraszam http://qusiablog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 17. hi, ım a new follower on your blog .for gfc ... ı hope you will be back ...
  http://soslubadem.blogspot.com.tr/

  OdpowiedzUsuń